Infovet

AĞUSTOS 2022

Test yöntemleri amacına uygun olmalıdır

Şüpheli veya klinik vakaların doğrulanması, sürülerden enfeksiyonların eradike edilmesini sağlamak, hayvanların ticareti/hareketi amacıyla bazı enfeksiyonların bulunmadığının belgelenmesi, sürülerin bazı hastalıklardan ariliğinin sertifikasyonu, hastalıkların prevalansının/yaygınlığının araştırılması ve hayvan veya sürülerin bağışıklık durumunun tespiti gibi nedenlerle laboratuvar teşhisine ihtiyaç duyulmaktadır.

Kapak

Zorlu kuru dönem mastitis yönetimi

Kuru dönemde enfeksiyonun ortadan kaldırılmasından ziyade önlenmesine odaklanılarak daha büyük kazanımlar elde edilebileceği bilinmektedir.

Koyunlarımızı pastörella enfeksiyonlarından korumak mümkün

Her yaştan hayvanı etkileyen, ciddi ekonomik kayıplara neden olan ve koyunlarda ölümün en sık karşılaşılan nedenlerinden biri olan Pastörella enfeksiyonlarından korunmak, aşılama ve biyogüvenlik uygulamaları ile mümkün olabiliyor.

İklim değişikliğinin broyler barınak sistemleri üzerindeki etkisi

İklim değişikliği, broyler kümeslerinde ısıtma için enerji talebinde azalmaya ve soğutma için de enerji ve su miktarında artışa neden olabileceği için kümeslerde gerekli düzenlemeler yapılmalıdır.

Kuluçka koşullarının broyler topallığına etkisi

İnkübasyon sıcaklığının yavru üzerindeki kalıcı etkileri ve değişen kuluçka süresi yavrularda kalıcı problemlere ve topallığa neden olabiliyor.

Akıllı Çocuk Sofrası, mevsiminde beslenmenin önemine dikkat çekiyor

Toplumsal yatırımlarında sürdürülebilir gıda konusuna odaklanan Banvit BRF’nin hayata geçirdiği “Akıllı Çocuk Sofrası” projesi danışmanlarından İyi Yaşam ve Beslenme Uzmanı Dilara Koçak, mevsiminde beslenmenin önemini vurguladı.

Sürü tank sütünde somatik hücre sayımının önemi

Yetiştiricilerin ürettikleri süte alıcı bulmaları ve satıştan kar edebilmeleri için yüksek kaliteli süt üretmeleri gerekir. Sütte kalitenin kriterlerinden biri de tank sütü somatik hücre sayısı düzeyidir.

FRAmelco artık resmi olarak Adisseo çatısında

ranklin Group (FRAmelco, Sustainable Nutrition, Franklin Asia), Bluestar Adisseo Company tarafından satın alındı. Artık FRAmelco B.V. tüzel kişiliğinin adı, resmi olarak Adisseo NL B.V. olacak.

10. Uluslararası VIV Türkiye yeni eklenen 3. salonla daha da büyüyor

Türkiye’nin tek Tavukçuluk ve Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı, 10. VIV TÜRKİYE 2023, VNU Exhibitions ortaklığı altında, HKF Fuarcılık A.Ş. organizasyonu ile 6-8 Temmuz 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nin 1.,2. ve 3. salonlarında düzenlenecek.

Türkiye’den arıcılık çalışmalarına destek!

Kore Cumhuriyeti Arıcılar Birliği tarafından 18-19 Ağustos 2022 tarihlerinde Cheonan’da düzenlenen 38. Kore Arıcılar Birliği Konferansı’na Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Sedat Sevin konuşmacı olarak davet edildi ve ‘Arıcılıkta İnovasyon’’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

TVHB’den süt fiyatlarına revizyon çağrısı

TVHB Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, damızlık hayvanların kesiminin devam ettiğini belirterek, süt fiyatlarının bir an önce revize edilmesi gerektiğini vurguladı.