Infovet

ARALIK 2020

Yem bileşenleri ve personel güvenliği

Katkı maddelerinin etkinliğini ve güvenliğini değerlendiren kurumlar, çevre, hayvan ve tüketici üçgeninin yanı sıra çalışanların güvenliği de değerlendirmelidir!

Kapak

COVID-19 ve sonrasında sürdürülebilir yem maliyeti optimizasyonu

Bu ticari araştırma denemesi, etlik piliç yemlerinden besinlerin daha iyi sindirilmesini ve emilmesini desteklemek için LYSOFORTE EXTEND ile bir beslenme stratejisinin uygulanmasını doğrulamaktadır.

Broyler üretiminde mikotoksinler neden önemlidir?

Olumsuz etkileri oldukça geniş kapsamlı olan mikotoksinler, broyler tavuklarda gastrointestinal bütünlüğü, bağışıklığı ve performansı azaltarak ekonomik kayıplara neden olabilir.

Doğru yem formülasyonu için doğru yazılım

Bir ustayı tanımlayan elbette elindeki araçlar değildir, ancak iyi araçlar iyi bir zanaatkarın en iyi performansı sergilemesine yardımcı olur. Aynı durum beslenme uzmanları ve kullandıkları yem formülasyon yazılımları için de geçerlidir.

Kış aylarında kümeslerin nutrisyonel gereksinimleri

Kış ile birlikte, kümes içindeki havanın en doğru seviyeye çekilmesinin yolları aranmaya başlandı. Peki termoregülasyon için beslemenin yeri ne kadar dikkate alınıyor?

Broylerler için doğal bir antioksidan olarak çam iğnesi tozu

Ülkemizde keten tohumu yağı bazlı diyetlerle beslenen piliçlerde çam iğnesi tozu ilavesinin büyüme performansı, göğüs eti bileşimi ve antioksidan durumuna etkilerini incelemek için bir çalışma yapılmıştır.

Çin’e ihracat tavuk ayağı ile başladı

Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bedri Girit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çin pazarına doğrudan girmek için uzun yıllardır çalıştıklarını, buna ilişkin müjdenin geçen günlerde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den geldiğini söyledi.

Dünyanın büyük gıda ve yem şirketleri soya konusunda şeffaflık istiyor

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’daki büyük gıda, yem ve yem katkı şirketleri, Brezilya’da endüstriyelleşmenin bir sonucu olarak yapılan orman tahribatını durdurmak için daha şeffaf bir soya ticareti talep ediyor ve bunun için önemli adımlar atıyor.