Infovet

AĞUSTOS 2020

Söz uçtu, yazı kaldı… Hem de tam 200 sayıdır!

Siz değerli okuyucularımızla tam iki yüz sayı İnfovet yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz! Sizlerden aldığımız güçle tarafsız, bilimsel ve sektörün gelişimine hizmet eden projeler üretmeye devam edeceğiz!

Kapak

Kanatlılarda saha patojenlerinin kontrolü için prebiyotik stratejiler

Broyler ve yumurta üretiminde Salmonella ve diğer bakteri oluşumlarını azaltmanın yanı sıra kanatlıların doğal bağışıklık sistemini güçlendirmek adına başvurulan maya bazlı prebiyotikler son dönemlerin en popüler yem katkı maddeleridir.

Süt sığırlarında ketozis

Ketozis yem tüketiminde azalmaya yol açar, abomazum deplasmanı ve metritis gibi hayvan sağlığını ve verimliliğini tehdit eden hastalıkların insidansını arttırır.

Betain uygulamaları

betainin iyi bilinen uygulama alanlarından biri, kanatlı yemlerinde metil donörü olarak kolin klorür ve metiyoninin yerini alarak yem maliyetlerinden tasarruf sağlamasıdır. Bu uygulamanın yanı sıra, farklı hayvan türlerinde çeşitli uygulamalar için de kullanılır.

Avrupa’da Mısır ve Buğday için Mikotoksin Tahmini: 2020 Hasadı

İstatistiksel analiz sonuçları, Avrupa'nın birçok bölgesinde yaklaşan 2020 mısır ve buğday hasadında potansiyel olarak tehlikeli düzeyde mikotoksin kontaminasyonu beklendiğini ortaya koymaktadır.

Küçük kapasiteli işletmelere yem desteği

Küçük Kapasiteli Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yapılacak Yem Desteğine İlişkin Karar, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Okaliptüs, buzağılarda metan miktarını azaltıyor

Animal Production ­Research Institute tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, Corymbia citriodora yaprak ekstraktı, süt buzağılarında metan üretimini önemli ölçüde azaltmaktadır.