Infovet

EYLÜL 2019

Q humması

Q humması hastalığının önde gelen uluslararası uzmanları arasında yer alan Prof. Dr. Raphaël Guatteo, zoonoz karakteri ile bilinen bu önemli enfeksiyonun detaylarını anlatıyor.

Kapak

Salmonella enfeksiyonları artık kabus olmasın!

Güneşli sponsorluğunda yepyeni bir projenin başlangıcını yapıyoruz ve sahadaki hekimlerimizle Salmonella enfeksiyonları ile mücadele deneyimlerini konuşuyoruz.

Boehringer Ingelheim, Mastitis Yönetimi’nde doğru yaklaşımları masaya yatırıyor

Boehringer Ingelheim, geliştirdiği yenilikçi koruma ve tedaviler ile hayvan sağlığı ve refahını arttırmayı amaçlarken, düzenlediği toplantı ve eğitimlerle paydaşlarına daha verimli, karlı ve sürdürülebilir bir üretim yapmak üzere katma değer sağlamayı hedefliyor.

Sağlıklı sığır burunlarında bulunan bakteriyel enfeksiyonlar

Araştırmacılar, alt solunum yollarında ciddi hastalıklara neden olabilen üç bakteri türünü incelemek için ‘Tek Sağlık” yaklaşımını kullandılar ve hayvanların çoğunda Pasteurella tespit edildi.

Yem verimliliğini artırmak için peptidoglikanlar odağa taşınıyor

Yem endüstrisi, maliyet optimizasyonu için yeni yollar arar. Düzgün yem kullanımını sağlamaya çalışırken göz önünde bulundurulması gereken önemli bir faktör, yemin ne kadar kullanılabildiğidir.

Organik selenyumun hayvan beslemeye sunduğu avantajlar çok çeşitli!

Vücuttaki metabolizmasına bakıldığında, organik Se (L-SeMet formunda) diğer tüm selenyum bileşiklerine göre çok daha önemli avantajlara sahiptir, çünkü doğrudan ve spesifik olarak hayvansal proteinlere dahil edilebilir.