Infovet

MAYIS 2022

Ülkemiz hayvancılığında başlıca sorunlar ve öneriler

Türkiye hayvancılığının kanayan yaralarına ne tür çözümler üretebiliriz? Hatta çözüm aramak yeterli mi, yoksa gelişimin istikrarlı devamlılığını sağlayabilen imkanları araştırmak şart mı?

Kapak

Büyükbaş hayvanlarda lumpy skin hastalığı ve koruma yöntemleri

İlkbaharda doğa canlanırken, patojen etkenleri taşıyabilen haşerelerin sayısında da önemli artışlar meydana gelir ve önlem almayan işletmelerde LSD gibi ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

Yumurtacı tavuklarda etkin mikotoksin kontrolü

Phora LiquId; yumurtacı tavuklarda mikotoksinlerin neden olduğu zararların önüne geçmek ve/veya klinik semptomları kontrol altına almak için en etkili çözümü sunar.

Salmonella, uluslararası yumurta ticaretin önündeki en büyük engel!

Elanco katkılarıyla Türkiye’nin yumurta ihracatına engel teşkil eden ve güvenli yumurta temininin aksamasında baş rol oynayan Salmonella enfeksiyonlarını hekimlerimizle masaya yatırıyoruz.

B-Act Buzz nasıl ortaya çıktı?

Huvepharma Global Yem Katkıları Ürün Müdürü Wouter Van der Veken, Huvepharma’nın probiyotik ürün portföyünün yeni üyesi B-Act Buzz’a dair detaylar aktarıyor.

Koyunlarda üreme yönetimi ile alakalı pratik bilgiler

Üreme yönetiminin yapılması, sürü takviminizin en yoğun döneminde, dişi koyunların ve kuzuların sağlıklı olmalarının sağlanması için kritik önem taşımaktadır. Önceden üzerinde anlaşmaya varılmış protokollerin uygulanması ve ortaya çıkan sorunların kaydını tutmak, sonraki kuzulama dönemlerinin mümkün olduğunca sorunsuz geçmesine destek olacak ve bu dönemin stresini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Daha iyi pelet, daha iyi performans

İyi kalitede peletin, yem israfını azaltma, yemde daha az ayırım yapma, lezzetliliği artırma ve daha kısa yeme dönemleri sağlama gibi bazı yararları vardır.

En büyük COVID-19 & ivermektin denemesi

The Wall Street Journal’ın haberine göre, antiparaziter ivermektinin koronavirüs üzerindeki etkisinin şimdiye kadarki en büyük denemesinde elde edilen sonuçlar, hastaneye yatışı azaltmaya yardımcı olmadığı yönünde.

Ukrayna savaşı süt fiyatlarını yükseltti

Financial Times’ın haberine göre, süt fiyatları, gübre ve yem tedarikinde kesinti ve enflasyonist baskılar nedeniyle yükseliyor.

Trouw Nutrition Türkiye’de üst düzey atama

Uluslararası ağı, güçlü Ar-Ge yapısı ve kaliteli ürün gruplarının yanı sıra çözüm odaklı hizmet ve servisleriyle de öne çıkan hayvan besleme sektörünün güçlü oyuncusu Trouw Nutrition’ın Türkiye operasyonunda önemli bir atama gerçekleşti.