Infovet

TEMMUZ 2021

Bala Tarım’ın hedefi, dünyada adından söz ettirmek!

Bala Tarım Hayvancılık İşletmesi; sağlıklı hayvanların sağlıklı nesiller olduğuna inanıyor, üretilen yemin kalitesini ve standardını sağlayarak sağlıklı ürünlerin temelini atıyor.

Kapak

Sağlık ve performans üzerine küresel bir sorun: mikotoksinler!

Mikotoksin kontrolü için yem ve yem hammaddelerinde alınan tüm önlemlere rağmen kümes bazında sorunlarla karşılaşılabilir. Kaynağı tespit edilemeyen verim ve sağlık problemlerinin muhtemel nedeni mikotoksinlerdir.

Zor olsa da çözümsüz değil: kırmızı tavuk biti

MSD Hayvan Sağlığı ile bir arada gerçekleştirdiğimiz “Kırmızı Tavuk Biti Farkındalık Projesi”nin konukları Veteriner Hekim Şafak Ali Katrancı ve Emre Katırlı!

Rocodoll ile koruma çemberini genişlet

Dollvet Hayvan Sağlığı’nın geliştirdiği, ülkemizde yaygın olarak görülen ve ishallerde en sık izole edilen Rotavirus suşlarının üçünü birlikte içeren ilk ve tek aşı Rocodoll ile buzağı kayıplarıyla mücadelede bir adım öne geçin!

Hasvet Medikal A.Ş.’nin odağı müşteri memnuniyeti

Hasvet Medikal A.Ş., geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği 2021 Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı ile ilk altı ayın değerlendirmelerinin ardından önümüzdeki ayların hedeflerini masaya yatırdı.

Dünya tavuk etini neden çok seviyor?

Ülkemiz dahil tüm dünyada tavuk eti en çok tüketilen hayvansal protein kaynaklarının başına geliyor. Peki Neden bu kadar çok tavuk eti tüketmeyi seviyoruz?

Alglerin kanatlı sektörüne katkısı

Göletler ve nehirlere kendine has rengini veren mikroorganizmalar, kanatlı endüstrisinin geleceğine ışık tutuyor; hmonyak tehdidi algler ile son buluyor.

Rasyonda tek başına soya küspesine güvenmek riskli bir karar olabilir

Çin, devlet stoklarındaki düşüş nedeniyle yemdeki mısır ve soya küspesinin azaltılmasını öneren acil yönergeler yayınladı, buna istinaden Birleşik Krallık’taki araştırmacılar kolları sıvadı.

Salmonella enfeksiyonunu önlemek için…

Yumurtadan yeni çıkmış civcivde Salmonella’yı azaltmak için yumurtalara probiyotik sprey uygulamasıyla ilgili ilk çalışma yakında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Connecticut Üniversitesi’nde başlayacak.

Kitosan ilavesi Holştayn ineklerde süt verimliliğini artırıyor

Süt sentezi için gereken yüksek enerji ve azot içeriği nedeniyle, diyete kitosan takviyesi, artan rumen propiyonik asit içeriği ve ham protein sindirilebilirliği yoluyla rumen fermantasyon fonksiyonunu desteklemektedir.