Infovet

OCAK 2021

Global kanatlı endüstrisi için ılımlı büyüme tahmini-2021

Rabobank global Hayvansal Protein Tahmin raporuna göre, global kanatlı hayvan endüstrisi bu yıl ılımlı bir büyüme sergileyecek. ancak toparlanma düzensiz olacak ve bazı olası aksaklıklar yaşanacak.

Kapak

Reprodüktif etkinlik, üretimin ve karlılığının anahtarı!

Ceva Hayvan Sağlığı ile bir arada tüm yıl boyunca hekimlerimizi ziyaret ederek, reprodüktif etkinliği ideal noktaya taşımak için gerçekleştirdikleri yönetim programlarını konuşacağız.

Kırmızı tavuk bitini kontrol altına alma vakti!

Deneyimli isimlerle yapacağımız söyleşilerle, ülkemizdeki kırmızı tavuk bitinin mevcut durumunu A’dan Z’ye masaya yatıracağımız projemizin ilk ziyaretini gerçekleştirdik!

Suni tohumlama zamanı ve kızgınlık

Bir süt sığırının üreme performansını ölçen alt çizgi, çiftleşmeye açık olduğu günler ve buzağılama aralığıdır.Kızgınlığın tespiti, gebe kalma oranı ve ilk çiftleşme zamanı üç önemli bileşendir.

EAEVE 33. Genel Kurulu gerçekleştirildi

Avrupa Veteriner Eğitim Kurumları Birliğinin (EAEVE) 33. Genel Kurulu 3 Aralıkta e-toplantı şeklinde düzenlendi.

FAO, dünya gıda fiyatlarının yedi aydır arttığını bildirdi

Reuters Haber Ajansı, Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) bir sepet tahıl, yağlı tohum, süt ve süt ürünleri, et ve şeker için aydan aya yaşanan değişiklikleri ölçtüğü gıda fiyat endeksinin, geçen ay ortalama 107,5 puana yükseldiği bildirdi.

2021’de sektöre Bakanlıktan 24 milyar TL destek!

Bakan Bekir Pakdemirli, yayımladığı yeni yıl mesajında, tarımın salgına rağmen bu yıl büyüdüğünü ve ülke genelindeki gıda stoklarında ve market raflarında sıkıntı yaşanmadığını vurguladı.

Milyonlarca ton tavuk tüyü atığını gıdaya çevrilebilmek mümkün mü?

Taylandlı Sarawut Kittibanthorn, tavuk tüylerinde bulunan besin bileşeninin yağsız, protein açısından zengin bir yenilebilir gıda kaynağına dönüştürülebilecek bir toza en iyi nasıl dönüştürüleceği konusundaki araştırmasına devam etmek için fon arıyor.