Infovet

EKİM 2019

Broylerlerde beyaz çizgi ve odunsu göğüs miyopatileri

Sektörün son 50 yıldır göstermiş olduğu büyümenin bir sonucu olarak elde edilen yüksek verimli üretim, beraberinde beyaz çizgi ve odunsu göğüs gibi miyopatik kusurları da getirmektedir.

Kapak

Aşılar, bağışıklık ve seroloji

Farklı tipte aşılar ile aşılama sonrasında elde edilen korumanın özelliklerinin kullanılan aşının tipine göre değişkenlik gösterebileceğini akılda tutmakta fayda vardır.

Biokey, iş ortaklarını “BIOMIN AquaDays” etkinliğinde ağırladı

Biokey ekibi, Avusturya’daki BIOMIN merkezinde gerçekleştirilen ve bu sene 25 ülkeden 80’in üzerinde uzmanın katıldığı “BIOMIN AquaDays” etkinliğine Türkiye su ürünleri sektöründeki değerli iş ortaklarıyla katılımda bulundu.

Türkiye’nin ilk OIE Referans Laboratuvarı

Tarım ve Orman Bakanlığı Pendik Veteriner Kontrol Enstitüsü bünyesinde bulunan mycoplasma referans teşhis laboratuvarı, oıe referans laboratuvarlar listesinde yer alarak ülkemizde bir ilke imza attı.

İnterhas, Vetfarmatoks 2019 Kongresine sponsor oldu

Bilime her zaman destek olan İnterhas, bugüne kadar beş kez gerçekleştirilen ve bu defa uluslararası boyutta düzenlenen VETFARMATOKS 2019 Kongresine sponsor olarak katkı sağladı.

Çin’e süt ihracatı için anlaşma sağlandı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Uluslararası Sütçülük Federasyonu (IDF) tarafından İstanbul’da düzenlenen “IDF Dünya Süt Zirvesi”ndeki konuşmasında Bakanlık çalışmaları hakkında bilgi vererek, çiftçilere ve yatırımcılara seslendi.

Flavonoidlerin ruminant verimliliği üzerine birçok olumlu etkisi var!

Hayvan yemlerinde antibiyotik kullanımı üzerine tüm dünyada getirilen kısıtlamalar, antiinflamatuar ve antioksidan fonksiyonlara sahip olan bitki polifenollerinin ruminant yemlerinde kullanımı ile ilgili gün geçtikçe daha fazla çalışma yapılmasını destekledi.

Türk yumurtası ABD yolcusu!

Türk yumurta ihracatçısının uzun dönemdir girmek istediği ABD pazarına ilk yumurtalar gönderildi, numune olarak giden ürünlerin testleri geçmesi halinde ilk etapta 10 konteynerlik ihracat bekleniyor.

Samandaki yüksek nitrat oranları inek ölümlerine neden oluyor

Missouri Veterinary Medical Diagnostic Laboratory Üniversitesi baş toksikolojisti Tim Evans, çoğunlukla çimlerin saplarına konsantre olan yüksek nitratın akut ölümlere neden olduğunu söylüyor.