Infovet

HAZİRAN 2021

Sütten kesilen buzağıların yönetimi

Strese neden olan faktörleri anlamak ve azaltma yönetimleri uygulamak buzağıların sağlığını ve performansını iyileştireceği gibi yönetici üzerindeki stresi de azaltacaktır.

Kapak

Bulaşıcı agalaksi hastalığı tehdidinden sürünüzü koruyun

Koyun ve keçi sürülerinde yüzde 50’ye varan ölümlere neden olabildiği kayıtlara geçen oldukça bulaşıcı karakterdeki agalaksi hastalığına karşı tek çözüm düzenli aşılamadır.

Kırmızı tavuk biti, kanatlılarda büyük bir refah tehdidi!

MSD Hayvan Sağlığı ile bir arada gerçekleştirdiğimiz “Kırmızı Tavuk Biti Farkındalık Projesi”nin bu ayki konuğu Türem Yumurta’dan Veteriner Hekim Tahir Sarı!

Mikotoksinler, peynir üretimini ve karlılığı nasıl etkiler?

Uzun zamandır mikotoksinlerin sütte neden olabileceği tek sorunun aflatoksin M1’in güçlü kanserojen etkisi olduğu düşünülüyordu. Peki ya diğer kalite parametreleri?

Bütüncül koksidiyozis mücadelesinin lideri Huvepharma

Koksidiyozis yönetiminde liderliği ve geniş ürün gamı ile ön plana çıkan Huvepharma®, hastalığın kontrolüne yönelik yaklaşımları ve yakın gelecek projeleri ile başarılarını her gün yeniden pekiştiriyor.

Ben Dehaeck Huvepharma Global Antikoksidiyaller Ürün Müdürü

Tuza dayanıklı yeni yem bitkileri

Tuzluluk dünyanın birçok ülkesinde tarım alanlarında önemli bir problem. Tuza dayanıklı bitkiler 2050 yılında tahmin edilen nüfusun gıda talebini karşılamak için önemli bir araç olacak gibi görünüyor.

Isı stresi altındaki kümes hayvanları için 6 yem katkı maddesi

Feed Strategy yazarı Dr. Ioannis Mavromichalis, beslenme danışmanı olarak dünyanın dört bir yanındaki müşterilerden edindiği deneyime dayanarak kümes ve sütçü hayvan beslenmesi konusundaki görüşlerini aktarıyor.

Heyecan yaratan bir mastitis araştırması

New York’ta devrim niteliğinde yeni bir tedavi yaklaşımı geliştiriliyor. Sektörde büyük heyecan yaratan bu özgün yaklaşıma göz atıyoruz.

Zoleant, azimle çalışan ekip arkadaşları ile güçlü!

Kısa sürede ismini duyurmayı başaran ve büyüme hedefleri doğrultusunda stratejik yatırımcıları alan Zoleant, yıl boyunca başarılı performans gösteren çalışanlarını geçtiğimiz günlerde ödüllendirdi.

Çin, 2021’nin en büyük ithal sığır eti marketi pozisyonuna yerleşti!

COVID-19 kesintisinden sonra güçlü bir ekonomik toparlanma ve Afrika Domuz Ateşi nedeniyle yaşanan et tedarik sorunu, Çin’in sığır eti ithalatını geçen yıl ciddi oranda destekledi ve ivme son aylarda da devam etti.