Infovet

KASIM 2019

Hayvancılığın küresel iklim üzerine etkileri

Hayvancılık sektörü için önemli miktarda doğal kaynak gereklidir ve bu sektör küresel sera gazı emisyonlarında önemli bir rol oynamaktadır.

Devamı

Kapak

Kanatlı karaciğer sağlığındaki yaygın sorunlar ve mikotoksin riski

Karaciğer, vücut sisteminin uygun şekilde devam etmesi için çok sayıda işlev görmektedir; ancak kanatlılar, modern yetiştirme sistemlerinde karaciğer sağlığını tehdit eden pek çok sorunla karşılaşmaktadır.

Devamı

Koyun ve keçi varlığı, sürdürülebilir hayvancılığın en önemli detayı!

IV. Ulusal & I. Uluslararası Koyun Keçi Sağlığı ve Yönetimi Kongresi yurtiçi ve yurtdışından bilim insanlarının katılımının yanı sıra, genç akademisyenlerin çalışmaları paylaştığı eşsiz bir platform olma özelliği taşıyordu.

Devamı

Süt ineklerinde sıcak stresinin etkileri ve kontrol yöntemleri

Ruminant performansına olumsuz etkileri nedeniyle sıcak stresi süt inekleri için ciddi bir sorundur ve hayvan, bir takım fizyolojik değişiklikler göstererek bu sıcaklığa uyum sağlamaya çalışmaktadır.

Devamı

VETEXPO 2019, içeriği ile beğeni topladı

İVHO ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Veteriner Fakültesinin bir arada organize ettiği VETEXPO 2019 Uluslararası Veteriner Bilimleri Kongresinde, üç farklı salonda toplamda 68 yerli ve yabancı akademisyenin sunumların yanı sıra sözlü sunumlar ve poster sunumları da yer buldu.

Devamı

YÖK’ten veteriner fakültelerine uyarı!

İVHO, veteriner fakültelerinden mezun olan hekimlerin aldığı unvanlara ilişkin 2017 yılından beri sürdürdüğü mücadelede talebini YÖK’e bir kez daha kabul ettirdi.

Devamı

Çiftlik hayvanları rasyonuna bor ilavesinin faydaları

Metabolizmada birçok fonksiyonu olan bor iz elementinin özellikle çiftlik hayvanlarında mineral metabolizması, enerji metabolizması ve immun sisteme olumlu etkileri ispatlanmıştır.

Devamı