Infovet

MART 2021

“Sütümüzle ne kadar gurur duysak az”

2012 yılından bu yana faaliyet gösteren ve başarılarından söz ettiren Süt Kardeşler Tarım İşletmesi’ni yakından incelemek amacıyla İzmir, Bergama’daki işletmeyi ziyaret ediyoruz.

Devamı

Kapak

Kanatlılarda mikotoksinler için detoksifikasyon potansiyeli

Her bir toksin bağlayıcı bileşen belirli mikotoksinlere karşı bağlanma afinitesine sahip olduğundan, geniş bir mikotoksin bağlanma spektrumu için farklı bileşenlerin bir kombinasyonu gereklidir.

Devamı

Reprodüktif problemlerin çözümü komplike bir bakış gerektirir!

Ceva Hayvan Sağlığı ile hayata geçirdiğimiz projemizde bu ay; Çorum, Ankara, Kastamonu, Yozgat ve Çankırı’yı ziyaret ederek hekimlerimizle üreme konusuna dair sohbetler gerçekleştirdik.

Devamı

Kartal Kimya, inovatif ürünü AV3 ile kanatlı performansını destekliyor

Yenilikçi yaklaşımı ve üst düzey teknolojik alt yapısı ile sağlıklı, güvenilir ve yüksek kalitede ürünler üreten Kartal Kimya, doğal biyolojik antioksidan ürünü AV3 ile performansı destekliyor.

Devamı

Veteriner Hekim Özcan Erdoğan Kartal Kimya Kanatlı Teknik Koordinatörü ve İhracat Direktörü

Monimax ile daha değerli ayaklar!

Huvepharma’nın performansı üst seviyeye taşıyan kombine antikoksidiyali Monimax ile tavukların ayak sağlığını da maksimize edebilir, daha sağlıklı ayaklarla hem onların refahını korurken hem de ekonomik açıdan karlı bir ticaret yapabilirsiniz.

Devamı

Alternatif besleme stratejileri

Kuraklık ile ilişkili yem sıkıntısı nedeniyle inek ve buzağı için bir takım alternatif besleme stratejileri geliştirilmiş ve bu yönde uygulamalar yapılmaya başlanmıştır.

Devamı

Mekanın cennet olsun güzel insan…

Antalya bölge temsilcimiz ve değerli çalışma arkadaşımız Özgür Mehmet Ekiz, uzun süredir mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düşmüştür. Başta kederli ailesine, firmamıza ve tüm sevenlerine baş sağlığı dileriz. Mekanın cennet olsun güzel insan…

Devamı

Gebeliğin geç dönemlerinde tırnak kesimi abort riskini artırır

Danimarka, Aarhus Üniversitesi’nde gebeliğin geç döneminde tırnak kesmenin süt ineklerinde düşüklükle ilgili bir risk faktörü olup olmadığını değerlendiren geniş ölçekli bir çalışma yürütüldü.

Devamı

BESD-BİR’den fiyat artışlarına yönelik açıklama!

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR), beyaz et üretimine ilişkin fiyat artışlarına yönelik yapılan olumsuz haberlere yönelik, paydaşlarının çalışmalarına yardımcı olması amacıyla “BESD-BİR Piliç Eti ve Hindi Eti Ürün Katalogları”nı paylaştı.

Devamı