Infovet

HAZİRAN 2019

Oksidatif stres ve inflamasyonun diyetteki başlıca kaynakları

Genç hayvanlar için yem formüle ederken, bağırsak hasarına neden olan maddelerin önceden elimine edilmesi, bu maddelerin neden olacağı problemleri düzeltmekten çok düşük maliyetlidir.

Kapak

Durmayan Değişim: Enfeksiyöz Bronşit Virüsü

Çevremizde çeşitli varyant IBV suşlarının hakim olduğu durumlarda tüm bu farklı IBV varyantlarına karşı geniş koruma sağlayabilen bir strateji kullanmak doğru olacaktır.

Cage-free sistem yumurtacılığın maliyetleri

İşletmeyi cage-free sisteme dönüştürmek hem maliyet hem de uygulama açısından yorucu olabilir. Fakat önemli noktalara dikkat ederek bu süreç kolayca tasarlanabilir. Ayrıca cage-free sistemler arasında da ciddi maliyet farkları olabilir.

Alltech One: Fikirler Konferansı, hayallerin ötesine geçti!

Tarım, hayvancılık, sağlık ve daha birçok konuda inovatif fikirler ve çözümlerin gündeme geldiği Alltech One: Fikirler Konferansı dünyanın dört bir yanından hayallerinin peşinden koşan insanları bir araya getirdi.

İdrar muayenesi

İdrar muayenesi, üriner sistem hastalıkları ve diğer sistemik hastalıkların çeşitli tiplerinin teşhisinde veteriner hekimlere değerli bilgiler sağlar.

Hayvan Besleme Bilim Derneği’nin 10. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi

Hayvancılık sektörünün gelişmesine, hayvan besleme biliminin ülkemizde ve dünyada ilerlemesine katkıda bulunmak ve sorunların çözümlenmesine yardımcı olmak amacıyla 2001 yılında Ankara’da kurulan Hayvan Besleme Bilim Derneği’nin 21.06.2019 dernek merkezinde yapılan, Prof. Dr. Şakir Doğan Tuncer’in Yönetim Kurulu Başkanı seçildiği 10. Olağan Genel Kurulunda dernek organları aşağıdaki şekilde belirlendi: YÖNETİM KURULU: Başkan: Prof. Dr. Şakir Doğan […]

AFIA ve FEFAC devam eden partnerliklerini yeniliyor

Amerikan Yem Sanayicileri Birliği (AFIA) ve Avrupa Yem Sanayicileri Federasyonu (FEFAC) tarafından temsil edilen Amerikan ve Avrupa yem endüstrisi, uzun zamandır devam eden ortaklıklarını yeniledi.

15 yıl aradan sonra “Tarım ve Orman Şurası” düzenlenecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “3. Tarım ve Orman Şurası”nın tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 15 yıl aradan sonra bu şuranın gerçekleştirileceğini söyledi.