Infovet

ARALIK 2021

Damızlık temininin önde gelen firması AtaSancak Tarım İşletmesi

AtaSancak Acıpayam Tarım İşletmesi, ülkemiz ve dünya süt hayvancılığının ihtiyacı olan kaliteli damızlık temininde önde gelen kurumsal tesis olmak vizyonunu gerçekleştirmenin gururunu yaşıyor.

Kapak

İneklerde mastitis: belirtiler, nedenler, tedavi ve önlem

Sığır mastitisinin nedenleri ve yönetimi karmaşıktır ancak yine de sütçü sürülerde meme sağlığını ve üretkenliği optimize etmek için çeşitli önlemler alınabilir.

Kanatlılarda mikotoksin kontrolünde bir üst seviye!

Phora A.Ş., sektörümüzle buluşturduğu sıvı toksin bağlayıcı Phora Lıquıd ile öngörülemeyen birçok faktörle ilintili olan mikotoksin problemine karşı güvenilir bir çözüm partnerliği sunuyor.

Refahın anahtarı doğru yataklık

İneklerin rahat yerlerde uzanıp refah içinde dinlenebilmeleri ve geviş getirebilmeleri için altlık seçimi son derece önemlidir. Bu konuda yapılan araştırmalar, doğru materyalin seçilmesine yardımcı olmaktadır.

Dünyada bir ilk: karbon nötr çedar

İngiltere başbakanı Boris Johnson, Glasgow’daki önemli Taraflar Konferansı (COP26) müzakerelerinin açılışından hemen önce dünyanın ilk karbon nötr peynirini denedi.

FrieslandCampina’dan hidrojenle çalışan süt kamyonu

İlk 55 tonluk hidrojenle çalışan süt kamyonu, çok uluslu süt şirketi Royal FrieslandCampina N.V. için nakliye sağlayan bir taşıyıcı olan Hollanda’daki Transport Groep Noord’a teslim edildi.

İsrail’de kuş gribi sonrası yumurta sıkıntısı

İsrail Tarım ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı’nın açıklamasına göre H5N1 salgını nedeniyle ülkede milyonlarca adetlik yumurta sıkıntısı baş gösterdi.