Infovet

EKİM 2020

Mardin & Şırnak’ta hekimler el birliğiyle daha iyisi için çalışıyor

ülkemizin en güzel illeri arasında yer alan ve sıfır noktasında bulunan Mardin ve Şırnak’ta görev yapan veteriner hekimlerimizi, Mardin-Şırnak Bölgesi Veteriner Hekimleri Odasının davetiyle ziyaret ettik.

Devamı

Kapak

Koksidiyoz kontrolüne doğal bir çözüm

Antikoksidiyal ilaçlara ve aşılara karşı gelişen antimikrobiyal direncin ve aşı reaksiyonlarının artmasıyla birlikte koksidiyozu kontrol altına almak için doğal çözümlere yönelim söz konusudur.

Devamı

Embriyo transferi sonrası gebelik şansını yükseltmek

Wisconsin-Madison Üniversitesi’nden yakın tarihli bir çalışma, embriyo transferi prosedüründen sonra embriyo kaybının nasıl azaltılacağını ele alıyor.

Devamı

VIV Asia, Eylül 2021’e ertelendi

Mart 2021’de yapılması planlanan VIV Asia, COVID-19 ile ilgili kısıtlamalar nedeniyle 22-24 Eylül 2021’e ertelendi.

Devamı

Tarım robotları için global pazar ikiye katlanacak

Dutch ABN AMRO Bankasının yakın zamanda yaptığı bir araştırmaya göre, dünya çapında tarım robotları pazarı 5 yıl içinde iki katına çıkabilir.

Devamı

Çin, COVID-19 pandemisi sürecinde süt satışlarını 1,6 milyar dolar artırdı

Analiz şirketi GlobalData tarafından yapılan açıklamaya göre, 2019’da 24,2 milyar ABD Doları değerinde olan Çin’deki yıllık süt satışlarının 2023’te kademeli olarak 29 milyar ABD Dolara yükseleceğini tahmin ediyordu.

Devamı

Performansı artırmak için alkali düve rasyonları

İngiltere Kuzey Yorkshire’da kabuklu yemişler ile yapılan çiftlik denemesinde, yeni bir alkali konsantre kullanımının düvelerin günlük CA kazanımını önemli ölçüde artırdığı keşfedildi.

Devamı