Infovet

NİSAN 2019

Fertilite yönetimi ile verimli sürüler

Çiftlik Hayvanlarında Fertilite & Meme Sağlığı Kongresi’nin üçüncüsünde bu yıl, sürü sağlığında dünyadaki yeni trendler ve güncel çalışmalar masaya yatırıldı.

Kapak

Avrupa’daki en büyük 10 hayvan yemi üreticisi

Dünyada karma yem üretiminin yoğun olarak yapıldığı bölgelere bakıldığında, Asya, Avrupa ve Amerika’nın ön plana çıktığı görülmekte. Peki, Avrupa’da ilk 10’da hangi firmalar var?

İdrar muayenesi

İdrar muayenesi veteriner hekimlik uygulamalarında kolaylıkla gerçekleştirilebilen önemli bir laboratuvar testidir ve birçok hastalık hakkında bilgi sağlamaktadır.

Altlık böceği (Alphitobius diaperinus) ve mücadelesi (Coleoptera: Tenebrionidae)

Alphitobius diaperinus’un doğası itibariyle tahıl, ambar zararlısı ve birçok kanatlı hastalığın, parazitin vektörü ve taşıyıcısı olmasından kaynaklı dönem aralarında kümeslerin bu zararlıdan arındırılması gerekmektedir.

2019 yılı küresel kanatlı pazarları öngörüleri

Rabobank’ın hayvansal proteinler üzerine kıdemli analistine göre, tüketici taleplerinin yem üretimi ve hayvansal protein üzerinde büyük etkisi olacak.

VİSAD Yönetimi güven tazeledi

VİSAD Veteriner Sağlık Ürünleri Sanayicileri Derneği tarafından gerçekleştirilen 24. Olağan Genel Kurulunda yeni görev dağılımları yapılırken, sektörün içerisinde bulunduğu güncel durum tartışıldı.