Infovet

MART 2020

Probiyotik kullanırken zamanlama her şeydir!

Probiyotiklerin faydaları ortaya koymasına katkıda bulunan birçok faktör vardır. Ve şimdi mikrobiyom detaylarına inen yeni araştırmacılar listeye bir başka faktör daha ekliyor; optimal zaman aralıkları!

Kapak

Sinbiyotiklerin kullanımı ile sıcaklık stresinin azaltılması

Sinbiyotikler, sıcaklık stresinin olumsuz etkilerini azaltmak için ilgi çeken bir araçtır. Yüksek sıcaklıkların neden olduğu strese karşı bağışıklık tepkisini hafifleterek kanatlıların performansını artırır.

Biyogüvenlik kültürü – Bölüm III

Biyogüvenlik Kültürünün vazgeçilmez bir parçası olarak kanatlı işletmelerinin sağlığının korumasında ve ekolojik dengenin kurulmasında IPM’nin değeri her geçen gün artmaktadır.

CBS genine sahip yumurtacılar daha güçlü kemik yapısına sahip

İsveç, İspanya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, İngiltere ve Çin’den Pan-Europe çatısı altındaki bilim insanları, daha önceki çalışmalarda kemik kırığı riski ile ilişkili olduğu bilinen tavuk DNA’sının bir bölgesini ayrıntılı olarak inceledi.

Fransa, civciv cinsiyetini belirlemek için çeşitli teknolojilere yöneliyor

Fransa Tarım Bakanı Didier Guillaume, düzenlediği basın toplantısında, Fransız hükümetinin 2021 yılı sonuna kadar erkek civcivleri ayırma işlemini yasaklayacağını duyurdu. Bu uygulama, anesteziye alınmadan yapılan domuz kastrasyonunun da yasaklanacağı bir hayvan reformu paketinin parçası. Hükümet yetkilileri, yumurta embriyosunun test edilmesine olanak sağlayan teknolojinin var olduğunu söyledi. Kuluçkadan önce bir civcivin cinsiyetini belirlemek için çeşitli teknolojiler […]

Toprak Mahsulleri Ofisi vadeli arpa satışlarına başlıyor

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), arpa satışlarında, öncelikle deprem yaşanan bölgelerindeki besici ve yetiştiricilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde fark alınmadan 90 gün vade uygulayacak.

Küçükbaş hayvancılık sektörü 2023’e odaklandı

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik yaptığı açıklamada, küçükbaş hayvan popülasyonunu artırma noktasında 2020’nin hamle yılı ilan edildiğini, 2023 yılına ise nüfus başına bir koyun olacak şekilde odaklandıklarını söyledi.