Infovet

HAZİRAN 2020

Süt ineklerinde iz mineraller, vitaminler ve meme sağlığı

Süt sığırcılığında üreme verimliliğine ve meme sağlığına yönelik stratejiler çok faktörlü olmalı; inek üretken olduğu dönem boyunca kaliteli iz mineral ve vitaminlerle desteklenmelidir.

Kapak

Alltech ONE Sanal Deneyimi, eşsiz bir haftaya sahne oldu

Dijital platformda özel sunumlar ve ilham veren hikayeleriyle Alltech ONE Sanal Deneyimi, olumsuzluklar karşısında bile motivasyon kaynağı olmayı başardı.

Alltech’in Başkanı ve CEO’su Dr. Mark Lyons, etkinliği bir keşif ve yenilenme yolculuğu olarak tanımladı; konferansın 36 yıllık tarihinde ilk kez sanal bağlantılar kurduklarını ve bunun, gıdanın geleceğini birlikte şekillendirmek için bir fırsat olduğunu belirtti.

Yarka yetiştirmede Salmonella kontrolü

Yılda 8,5 milyon yarka yetiştiren Country Fresh Pullets yarka şirketinin, Salmonella’ya karşı korunma sağlamak için kullandığı AviPro Salmonella Duo aşısı ile ilgili deneyimlerini ve aşılama temel prensiplerini paylaşıyoruz.

Brucella tehlikesine karşı önlemlerinizi aldınız mı?

Brucella mikroorganizmalarının vücuttan yok edilmesi uzun süreli ve kombine antibiyotik tedavisini gerektirir ve bu her zaman başarılı olmaz. Hayvanlar etkeni gizli olarak taşımaya devam eder.

Dünya Süt Günü kutlu olsun!

Dünya Süt Günü, sütün insan sağlığı ve beslenmesi açısından önemini vurgulamak ve toplumsal yaşama katkılarını hatırlatmak amacıyla, 2001 yılında BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Uluslararası Sütçülük Federasyonu (IDF) tarafından belirlenmiş olup 20 yıldan beri her yıl 1 Haziran’da dünya genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Kanatlı sektörü, salgın nedeniyle turizm sezonuna odaklandı

Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bedri Girit, AA’ya yaptığı açıklamada, evde kalan vatandaşların yumurta tüketiminin arttığını söyledi.

Uluslararası et ticaretinin büyüme kaydetmesi muhtemel

Gıda piyasaları, COVID-19 nedeniyle aylar sürecek belirsizlikle karşı karşıya kalacak, ancak Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) son yayınladığı rapora göre, tarım ve gıda sektörü pandemi krizine karşı diğer sektörlerden daha dirençli.

Yumurta bazlı kaplama meyve ve sebzelerin korunmasına yardımcı

Meyvelerin yumurta ile kaplanması ilk etapta kulağa pek ilgi çekici gelmeyebilir, ancak meyve ve sebzelerin raf ömrünü uzatabilen yeni ve ucuz yumurta bazlı bir kaplama yöntemi geliştirildi.