Infovet

MAYIS 2020

Destek olursanız, katma değer sağlayabiliriz

Kanatlı ve yem sektörünün pandemi sürecini özel yayınlarda değerlendiren TÜRKİYEM-BİR Başkanı Ülkü Karakuş ve BESD-BİR Başkanı Dr. Sait Koca, sektör olarak zorlu bir sınavdan geçtiklerini, başarılı olmaları için desteğin hayati önem taşıdığını vurguladılar.

Devamı

Kapak

Broylerlerde ısı ile bacak problemlerinin azaltılması

İnkübasyon ısısının yükseltilmesi, broylerlerde görülen bacak problemlerinin azaltılmasına yardımcı olur mu? Danimarka, Aarhus Üniversitesi’nde yapılan son araştırma projesi ile bu soruya cevap aranıyor.

Devamı

Mikotoksinler, kanatlı hastalıkları ve aşılama etkinliğinin zayıflaması

Kanatlılarda mikotoksinlerin bağırsak bütünlüğünün bozulmasına yönelik daha az bilinen bazı etkileri, sürülerin sağlığını ve karlılığını korumak için mikotoksin risk yönetimi uygulamanın önemini bir kez daha ön plana çıkarıyor.

Devamı

Broylerlerde yem alımı nasıl artırılır?

Broyler Kanatlıların yem alım miktarı yeterli olmadığında, onları daha fazla yem tüketmeye ikna etmek için başvurabileceğiniz altı adım vardır.

Devamı

Antibiyotik kullanımını izlemek için tüy analizi

Polonya Ulusal Veteriner Araştırma Enstitüsü araştırmacıları, kümes hayvanı işletmelerinde doksisiklin kullanımının izlenmesi için doku örneklemesine invaziv olmayan bir alternatif olarak tüy analizini değerlendirdi.

Devamı

B12, B1 ve B2 vitamini piyasası dengeleniyor

Şubat ayından bu yana, spot alıcılar küresel olarak B12 vitamini için % 64, B1 mono vitamini için % 139, B1 vitamini için ise % 24 daha fazla ödeme yaptı.

Devamı

Yumurta ihracat sevkiyatı için İran kapısı açıldı

Koronavirüse karşı alınan tedbirler nedeniyle İran Gürbulak sınır kapısının kapanması sonucu 500 milyon değerindeki 150 tır yumurtanın geri dönme riskini Yumurta Üreticileri Merkez Birliği (YUM-BİR) çözdü ve tırların kontrollü şekilde ihracatının tamamlanması sağlandı.

Devamı

Çin’e süt ve süt ürünleri ihracatının önü açılıyor

Ticaret ile Tarım ve Orman Bakanlıklarının çalışmasıyla Çin’e gerçekleştirilecek süt ve sütün ürünleri ihracatının önündeki engeller kaldırılırken, ihracat yapacak firma listeleri de duyuruldu.

Devamı