Infovet

EKİM 2022

İnterhas, eğitimleri ve sektöre desteğini sürdürüyor

“Modern Ağrı Yönetimi Seminerleri” ile veteriner hekimlerle buluşmaya devam eden İnterhas, II. Ulusal ve Uluslararası IVSA Elazığ Öğrenci Kongresi’ne altın sponsor olarak veteriner hekim adaylarına da destek olmayı sürdürüyor.

Mastitisten korunmak mümkün mü?

Prof. Dr. Murat Fındık, mastitisle mücadele stratejilerine ve on basamaklı bir sisteme sahip olan mastitis kontrol programlarının önemine dikkat çekiyor.

Yumuşak iniş mi yapıyoruz?

Tavuk endüstrisinin yüksek enflasyondan etkilendiği bir yılın ardından, bu yıl faizlerin görülmemiş oranlarda artırılması bekleniyor. Peki bizi yumuşak bir iniş mi bekliyor? Yoksa büyük bir çarpma mı?

Banvit BRF, gıda israfının önlenmesine destek oluyor

Banvit BRF’nin sponsor olduğu panelde, Banvit BRF Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Gürleroğlu sürdürülebilirlik ve çevre dostu ürünlerle ilgili konuşma yaptı.

Küresel bir tehdit: Antimikrobiyal direnç

Her geçen yıl daha büyük bir küresel tehdit haline gelen antimikrobiyal direnç, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından 2019 yılında ilk 10 küresel sağlık tehdidi arasında ilan edilmiştir.

Beslenme, çocuğun kontrolüne bırakılabilir mi?

Eğitim Bilimci Dr. Özgür Bolat; ‘Yemek yeme kararını çocuklara bırakabilir miyiz? Bırakırsak, çocuk kendi ihtiyacını anlayıp yemek yiyebilir mi?’ sorularının cevaplarını arıyor.

Kanatlı Akademi ilk mezunlarını verdi

MSD Hayvan Sağlığı Kanatlı İş Birimi’nin hayata geçirdiği Kanatlı Akademi Broyler MBA Programı, Adana ve Sapanca’da düzenlenen mezuniyet törenleri ile ilk mezunlarını verdi.